Znakomity początek,fatalny koniec

• autor: Admin-jun, 2013-09-19 13:29

Niestety kompletnie nie udał się wyjazd naszej drużynie do Miejsca Piastowego.W ramach 4 kolejki o mistrzostwo klasy A gr 2 juniorów nasza drużyna została rozgromiona przez wicelidera tabeli Piastovię Miejsce Piastowe aż 6:2.

Tęcza:P.Szymbara,D.Gromek,D.Gościński,D.Suszek,K.Kurzydło,K.Macieik,K.Prętnik,J.Pełdiak,K.Zuzak

P.Gruszka,I.Bracławicz(C)

Żółte kartki:K.Prętnik

Początek spotkania nie zapowiadał takiego pogromu Tęczy.Wręcz przeciwnie to spotkanie rozpoczęło się dla nas znakomicie.Już po około 15 min spotkania prowadziliśmy 0:2 po dwóch bramkach z rzutu wolnego,których autorami był Kamil Prętnik.Tęcza naciskała coraz mocniej czego efektem były 3 idealne sytuacje do zdobycia gola.Najpierw po wrzucie piłki z autu i przedłużeniu jednego z zawodników w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Konrad Macieik jednak fatalnie spudłował przenosząc piłkę nad poprzeczka bramki z około 5 metrów.Następnie świetne podanie na wolne pole od Konrada Macieika otrzymał Patryk Gruszka,który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem jednak minimalnie się pomylił posyłając piłkę obok lewego słupka bramki.Kolejną idealną sytuację miał Igor Bracławicz,który znalazł się w idealnej pozycji strzeleckiej w okolicach 11 metra jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie obrońcy Piastovii zdołali wyjaśnić sytuację wybijając piłkę poza pole karne.Jak mówi stare piłkarskie powiedzenie ''niewykorzystane sytuacje się mszczą'',tak i również tym razem potwierdziło się to.Drużyna Piastovii bardzo szybko doprowadziła do remisu,a tuż przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy,kapitan Piastovii przy bardzo dużej ilości szczęścia zdobywa bramkę z rzutu wolnego z około 20 m.Z pewnością piłka po tym strzale nie znalazła by drogi do bramki jednak zwiał ją wiatr co kompletnie zmyliło próbującego jeszcze interweniować Szymbarę.Tuż przed końcem pierwszej części gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał jeden z obrońców drużyny Piastovii za zlekceważenie jednej z decyzji arbitra,i wydawało się że jeszcze nic straconego gdyż przegrywaliśmy tylko 3:2, a dodatkowo graliśmy z przewagą jednego zawodnika.Drużyna Piastovii przez cała drugą połowę musiała radzić sobie w dziesiątkę ,jednak przewagi Tęczy jeśli chodzi o ilość zawodników na boisku wcale nie było widać,wręcz przeciwnie to drużyna Piastovii,całkowicie zdominowała drugą część gry zdobywając jeszcze 3 bramki,Tęcza natomiast ograniczała się do kontrataków,z których nic nie wynikało.Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla Piastovii.Na pewno szkoda straconych punktów tym bardziej że wicelider z Miejsca Piastowego był jak najbardziej w naszym zasięgu,i tak naprawdę wysokie rozmiary porażki naszej drużyny są bardzo mylące,gdyż wynik spotkania nie odzwierciedlał gry naszego zespołu szczególnie w pierwszej połowie,gdzie przy stanie 0:2 dla naszej drużyny,mieliśmy jeszcze 3 stuprocentowe sytuacje do podwyższenia rezultatu,i już wtedy mogłoby być po meczu,jednak ''nie wykorzystane sytuacje się mszczą'',i drużyna Piastovii dotkliwie skarciła za to naszą drużynę,ostatecznie ją gromiąc,i inkasując 3 pkt do ligowej tabeli,co pozwoliło jej samotnie zasiąść na pozycji lidera ligowej tabeli.Rehabilitacja za tą dotkliwą porażkę i lekcję gry w piłkę nożna dla naszej drużyna nadarzy się już w najbliższej kolejce,kiedy to w pojedynku derbowym na własnym boisku podejmiemy drużynę Jasiołki Świerzowej.

.