Pierwsze zwycięstwo w sezonie

• autor: Admin-jun, 2013-09-12 15:51

W ramach 3 kolejki sezonu 2013/2014 o mistrzostwo Klasy A gr 2 nasza drużyna pokonała ekipę OZS-u Guzikówki Krosno 3;1,i tym samym zapisała pierwsze 3 pkt w do swojego dorobku w obecnym sezonie.

Tęcza:P.Szymbara,D.Gromek,D.Gościński,B.Kozioł,D.Suszek,P.Gruszka(G.Wityński 87)

K.Prętnik,I.Bracławicz,K.Zuzak(C),A.Adamczyk(K.Kurzydło 36),K.Stojak(89),K.Macieik

Bramki dla Tęczy zdobyli:Kamil Prętnik (45+1,85),Igor Bracławicz (43)

Żółte kartki:K.Macieik

Pierwsza połowa to lekka przewaga Tęczy,która częściej utrzymywała się przy piłce,i stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki,po których kilkakrotnie zakotłowało się pod bramką ekipy OZS-u.Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował Arkadiusz Adamczyk,który to posłał piłkę nad pustą bramką z odległości około 5 m.Tęcza atakowała jednak to drużyna Guzikówki jako pierwsza objęła prowadzenie w tym spotkaniu.W około 35 min po jednym z kontrataków i wrzutce piłki z lewego skrzydła jeden z zawodników gości kompletnie niepilnowany strzałem od lewego słupka bramki otwiera wynik spotkania i pokonuje bezradnego Szymbarę,który tylko odprowadził piłkę wzrokiem do bramki.W 43 min spotkania do wyrównania doprowadza Igor Bracławicz,który po zamieszaniu w polu karnym rywala zachowuje najwięcej zimnej krwi i umieszcza piłkę w siatce.Drużyna OZS-u jeszcze nie otrząsnęła się po stracie pierwszej bramki a 3 min później bramkarz rywali po raz drugi tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki.Kamil Prętnik wykorzystał świetne podanie od Igora Bracławicza ''urwał się'' obrońcą i w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął go i umieścił piłkę w siatce.Druga część spotkania to całkowita dominacja Tęczy,która praktycznie nie schodziła z połowy przeciwnika,natomiast drużyna Guzikówki ograniczała się jedynie do wyprowadzania kontrataków.W tym fragmencie meczu meczu Tęcza zadała jeszcze jeden cios,którego autorem był Kamil Prętnik.W 85 min spotkania wykorzystał on dobre podanie za obrońców od Konrada Macieika,i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości przelobował go,po raz drugi tego dnia wpisując się na listę strzelców i ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1.Wynik spotkania mógłby być jeszcze wyższy lecz świetnej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał m.i.n Jakub Zuzak,którego strzał z okolic pola karnego został w świetnym stylu obroniony przez golkipera gości.Na pewno cieszy dobra gra naszego zespołu w tym spotkaniu,oraz mniej niewymuszonych błędów w obronie jak miało miejsce to w dwóch poprzednich spotkaniach.Nie ma co jednak popadać w huraoptymizm,gdyż już w najbliższej 4 kolejce udamy się do obecnego wicelidera rozgrywek z Miejsca Piastowego i aby wywieźć punkty z tego trudnego terenu należy zagrać z takim samym zaangażowaniem jak w spotkaniu z OZS-em,gdyż wtedy nadejdzie prawdziwy test naszej formy.